• Biserica Betel, Dej

Unde este casa Lui Dumnezeu

Biserica Betel exista pentru a cunoaste si a face cunoscut pe Isus Hristos si puterea invierii Lui, din Scripturi prin Duhul Sfant traind o viata de slujire spre slava Lui Dumnezeu.

• Fully Responsive

Mesaj păstor

Bun venit pe situl bisericii noastre. Intenția noastră este aceea de a cunoaște și a face cunoscut pe Isus Cristos și puterea învierii Lui deoarece El a spus despre Sine Însuși: „Eu sunt calea, adevărul și viața. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine”. Cum Îl putem cunoaște? Din spațiul sacru al Scripturilor și doar prin revelație divină cu ajutorul Duhului Sfânt. De aceea, prin mesajele și întâlnirile bisericii încercăm să aplicăm această cunoaștere a lui Cristos în mod practic slujindu-ne unii altora într-o atmosferă de dragoste acceptându-ne unii pe alții așa cum ne-a acceptat și Cristos pe noi. În acest scop biserica noastră oferă întâlniri diverse atât pentru copii și tineri cât și pentru cei mai în vârstă, seri de studiu biblic și seri de rugăciune atât duminica dimineața și seara cât și în alte zile din săptămână.

Dacă sunteți din zonă și doriți să-L cunoașteți mai bine pe Isus Cristos și puterea învierii Lui, dacă vreți să aflați ce plan are Dumnezeu cu viața d-voastră, dacă vă simțiți abandonat(ă) sau singur(ă) și doriți să vă integrați într-o comunitate de oameni care-L iubesc pe Dumnezeu, dacă încă nu v-ați găsit locul într-o biserică locală, dacă doriți să slujiți lui Dumnezeu împreună cu noi, vă invităm cu mult drag să deveniți parte a bisericii noastre în călătoria spre Împărăția lui Dumnezeu.

Dumnezeu să vă binecuvânteze!
    Cu dragoste în Cristos
    Pastor Nelu Mureșan

• Live sau Inregistrari.

Programele bisericii Betel pot fi vizionate LIVE,
    duminica intre orele 9.30 – 12.00 si 18.00 – 20.00

Urmareste-ne Live Inregistrari

• Inscrie-te in lista de email

Introceti adresa te de email.

Adresa de email *

ebook

Ultimele Predici

Vizualizati aici ultimele predici. Click aici pentru lista intreaga.

Ultimele Evenimente

Ultimele Anunturi